A Hajdu márkát valószínűleg senkinek sem kell bemutatni, hiszen hazánk egyik legrégebbi és legelterjedtebb háztartási gép-gyártójáról van szó.
Legalább egyszer életében mindenki találkozott már egy régebbi vagy újabb Hajdu készülékkel, melyek közül egyértelműen a bojlerek a legnépszerűbbek.
Mivel egy igen régóta létező márkáról beszélünk, így óhatatlan, hogy akár korosabb darabokba is belefusson az ember, például költözéskor, és mint tudjuk, minél régebbi egy vízmelegítő eszköz, annál jobban rászorulhat egy alapos szervizre.
De nehogy azt hidd, hogy ha új Hajdú bojlered van, akkor nem kell ilyesmivel foglalkoznod!
Bizony, sajnos frissen vásárolt vagy csupán pár éves darabok esetén is előfordulhat, hogy mielőbbi szervizre, karbantartásra szorulnak.
És el is mondjuk, hogy miért!
Mivel Magyarország a 20. században jó ideig igen zárt gazdasági közeg volt, így sokkal nagyobb hangsúly került a hazai gyártású termékekre, és ez a Hajdú készülékeire is érvényes.
Az 1952-ben alapított vállalat kezdetben hadiipari üzemként működött, háztartási gépeket 1957-től kezdtek csak gyártani.
Habár elektromos bojlereket csak 1995-óta, gázbojlereket pedig 2001-től kezdve gyártanak, ez nem jelenti azt, hogy a hazai közönség ne gondolna rá régi ismerősként, megbízható választásként.
Miért választják ilyen sokan a Hajdu bojlerjeit, mikor olyan sok import készülék is elérhető az áruházak kínálatában?
Van egy nagyon egyszerű oka: a hazai gyártásnak köszönhetően sosincs hiány alkatrészből, ha javítani kellene valamiért.
Ennél fogva a Hajdú bojlerek meglehetősen könnyen szerelhetőek, már ha nem katasztrofális a helyzet.
Összességében a bojlereknek Magyarországon egy fő ellensége van: a víz magas ásványianyag-tartalma miatt kialakuló vízkő.
Mindegy, hogy elektromos vagy gázbojlerről van-e szó, a vízkövesedés sajnos idővel kifejti a hatását – az előbbi esetében sokszor még erősebben.
Melegítéskor ugyanis ez a sok oldott ásványi anyag kicsapódik, és kiül a vízzel érintkező alkatrészek felületére.
Az idő előrehaladtával a vízkőréteg
Ezeken felül persze vannak egyéb hibalehetőségek is, például elektromos bojlereknél elektronikai hibák, gázbojlereknél pedig kormosodás, dugulás.
Viszont bármilyen jellegű is a meghibásodás, minden esetben bízd szakemberre a javítást, például ránk, akik igen tapasztaltak vagyunk a területen.
Úgy tapasztalod, hogy Hajdu bojlered nem úgy üzemel, ahogy kellene?
Zajosan működik, nem kapcsol be, szivárog, nem melegíti a vizet a kívánt hőmérsékletre, vagy csak nagyon lassan?
Ne várj tovább, hiszen a probléma nem fog magától megoldódni – helyette inkább keress fel minket, és mi szakszerű szervizben részesítjük!
Több mint 30 év tapasztalattal rendelkezünk a víz-, gáz- és fűtésszerelésben, szóval talán nem túlzás azt állítani, hogy értünk a Hajdu készülékekhez is.