+36 20 350 1350 +(36) 1-343-9991
Több mint 30 év szakmai tapasztalat – 0-24 órás ügyeleti szolgálat – akár 1 órán belüli kiszállás

Csatornázás, csatorna szerelés magas fokon

A csatorna szó hallatára a legtöbbeknek szerintem az utca alatt húzódó, szennyvízelvezető rendszer jut az eszébe.

Valamilyen szinten ez helytálló, azonban érdemes a fogalmat kiegészíteni, hiszen az csupán egy fajtája, ráadásul nem is olyan, amivel átlag polgárként foglalkoznunk érdemes.

Ha egy kicsit mélyebbre ásunk a dologban, és meghatározzuk, hogy tulajdonképpen a csatorna mit is jelent, máris be fog ugrani, hogy bizony, a közvetlen környezetünkben is találkozhatunk többfélével!

A csatorna alapvetően folyadék továbbítására szolgáló mélyedés vagy csővezeték, viszont a fogalmat kicsit kitágítja a légcsatorna – de összességében kijelenthetjük, hogy folyást, áramlást irányító eszköz vagy építmény.

E nélkül sokkal nehezebb lenne az életünk, rögtön azzal kezdve, hogy még mindig minden ház hátsó kertjében emésztőgödör helyezkedne el, és a központi légkondicionálásról is le kellene mondanunk.

Nézzük meg kicsit, milyen csatornákkal is találkozhatunk a ház körül a mindennapokban!

Szennyvízelvezető csatorna

Lakóházak esetén ez azt a csőrendszert jelenti, ami a szennyvizet az utcaszint alatt futó központi csatornába vezeti.

Ahol ki van építve a nagy hálózat, ott rendszerint a lakóknak, ha nem is kötelessége rácsatlakozni, de erősen ajánlott, hacsak nem szeretnének talajterhelési adót fizetni.

Általában egy lakóház vízhálózatának van egy kimeneti csöve, ezt kell az utcai csatornával összekötni az előírásoknak megfelelően.

A PVC csövekből álló kivezető csatornát adott mélységben a földbe kell süllyeszteni, és a központi csatornaépítéskor kiépített csatlakozóhoz kapcsolni.

Ez földmunkával és csőlefektetéssel jár, azonban jóval higiénikusabb megoldás, mint az emésztő.

Erősen ajánlott a távolság függvényében több helyen is tisztítónyílásokat hagyni, melyek segítségével a felszínről is hozzáférhetővé válik egy-egy szakasz.

Dugulás, csőtörés esetén kifejezetten praktikus, hiszen ha könnyebben hozzáférhető és megvizsgálható a meghibásodott darab, akkor az eltömődést is sokkal könnyebb megszűntetni, avagy nem kell végig kiásni az egészet, hogy kiderüljön, hol is van a repedés.

Esővíz-elvezető csatorna

Mint a neve is mutatja, elsődleges célja, hogy a csapadékot (esőt, hóolvadékot) elvezesse, és az ne csak szabadon lefollyon a tetőről.

Ha nincs esőcsatorna, akkor a ház alapjához áramlik mindaz a vízmennyiség, ami a tetőzetre hullik, ez pedig hosszú távon a talaj kimosódásához, fellazulásához vezethet.

A tető szélére szerelt félcsatornák összegyűjtik, és a függőleges gyűjtőcső felé irányítják a csapadékvizet, hogy az egy helyen koncentrálva távozhasson.

Több megoldás is létezik a keletkező vízmennyiség kezelésére, mint például a központi csatornához való csatlakoztatás, de olyanok is vannak, akik esővízgyűjtő ciszternát építenek ki, és utána azzal öntözik a kertet.

További, kicsit egyszerűbb, de bevett módszer, hogy a kivezető cső az épülettől távolabb, egyszerűen a szabad természetbe engedi az összegyűjtött vizet.

Esővíz csatorna esetén is gyakran felmerülő gond a dugulás, lévén jelentős része nyitott, így a belehulló avar, növényi darabkák az évek során akár teljesen fel is tölthetik azt, teljes mértékben megakadályozva az elfolyást – ilyen esetben csak a tisztítás segíthet egy létrával és jó adag elszántsággal társulva.

Légcsatornák, légcsatorna-hálózat

Magánházaknál idehaza még nem olyan népszerű megoldás a központi klíma, mint például az Egyesült Államokban, de kereskedelmi vagy ipari létesítmények esetén szinte ez az egyetlen módja a klimatizálásnak a nagy alapterület miatt.

Azonban a központosított hűtő-fűtő rendszernek megvan az a nagy előnye, hogy nem kell minden helyiséghez külön légkondicionálót felszerelni, hanem az egész lakóteret szabályozni lehet egy darab, nagyobb teljesítményű berendezéssel.

A légcsatorna-rendszer, abban az esetben, ha lakóépületről beszélünk, rendszerint rejtve van a szem elől, hiszen ki akarna olyan környezetben élni, hogy mindenfelé csövek futnak a feje felett?

Éppen emiatt, hogy a csőrendszer falba, padlóba, plafonba van építve, elég nehézkes a hozzáférés, ha valahol dugulás, vagy más probléma keletkezik.

Az összegyűlt por, hajszálak, pára, gőzök, vagy éppen a megtelepedő gombák jelentős meghibásodásokat okozhatnak, és a kiépítés mellett a tisztításuk is igényel szakértelmet.

SOS segítségre van szükséged?

Hívj minket azonnal, mi pedig akár 1 órán belül kiérkezünk hozzád!

Ha csatornázásról van szó, ránk számíthatsz!

Legyen szó bármilyen fajta csatornáról, nem feltétlenül jársz jól, ha magad próbálod a dolgot megoldani.

Nem véletlen, hogy például egy biztosító sem feltétlenül fogadja el, ha valamit nem szakember készített, épített ki, már csak ezért is érdemes hozzánk fordulnod.

Akár a központi csatornahálózathoz kívánsz csatlakozni, akár az esővizet szeretnéd hatékonyabban elvezetni, netán a klímaberendezéshez van szükséged profikra, akik a légcsatornát ki tudják építeni, a mi munkánkban megbízhatsz!

Több évtizedes tapasztalattal a hátunk mögött az efféle munka számunkra szinte ujjgyakorlat így ha arra vágysz, hogy gyorsan és hatékonyan kész legyenek a csatornázási munkálatok, akkor keress meg minket!

Akár szuper gyorsan, pár óra alatt ki tudunk menni hozzád, bármilyen gondod is legyen a csatornákkal, és minden szakértelmünket latba vetve megoldjuk a bajodat.

Ha csatornázáshoz keresel szakembert, jussunk eszedbe mi, vagy keress meg minket akár most!

Kérj itt visszahívást!





Szakembereink Budapest és Pest megyében vállalják bárminemű víz-, gáz- és fűtésszerelési munka elvégzését ügyfeleinknek.

Hívjon minket az alábbi településekről bizalommal:

Abony, Acsa, Albertirsa, Alsónémedi, Apaj, Áporka, Aszód, Bag, Bénye, Bernecebaráti, Biatorbágy, Budajenő, Budakalász, Budakeszi, Budaörs, Budapest, Bugyi, Cegléd, Ceglédbercel, Csemő, Csévharaszt, Csobánka, Csomád, Csömör, Csörög, Csővár, Dabas, Dánszentmiklós, Dány, Délegyháza, Diósd, Domony, Dömsöd, Dunabogdány, Dunaharaszti, Dunakeszi, Dunavarsány, Ecser, Érd, Erdőkertes, Farmos, Felsőpakony, Fót, Galgagyörk, Galgahéviz, Galgamácsa, Göd, Gödöllő, Gomba, Gyál, Gyömrő, Halásztelek, Herceghalom, Hernád, Hévizgyörk, Iklad, Inárcs, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Isaszeg, Jászkarajenő, Kakucs, Kartal, Káva, Kemence, Kerepes, Kiskunlacháza, Kismaros, Kisnémedi, Kisoroszi, Kistarcsa, Kocsér, Kőröstetétlen, Kosd, Kóka, Kóspallag, Leányfalu, Letkés, Lórév, Maglód, Majosháza, Makád, Márianosztra, Mende, Mikebuda, Mogyoród, Monor, Nagybörzsöny, Nagykáta, Nagykőrös, Nagykovácsi, Nagymaros, Nagytarcsa, Nyáregyháza, Nyársapát, Őrbottyán, Örkény, Pánd, Páty, Pécel, Penc, Perbál, Perőcsény, Péteri, Pilis, Pilisborosjenő, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pilisvörösvár, Pomáz, Püspökhatvan, Püspökszilágy, Pusztavacs, Pusztazámor, Pócsmegyer, Ráckeve, Rád, Remeteszőlős, Solymár, Sülysáp, Szada, Százhalombatta, Szentendre, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigethalom, Szigetmonostor, Szigetszentmárton, Szigetszentmiklós, Szigetújfalu, Szob, Sződ, Sződliget, Szokolya, Sóskút, Táborfalva, Tahitótfalu, Taksony, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tárnok, Tatárszentgyörgy, Telki, Tésa, Tinnye, Tök, Tököl, Törökbálint, Törtel, Tura, Tóalmás, Újhartyán, Újlengyel, Újszilvás, Üllő, Úri, Üröm, Vác, Vácduka, Vácegres, Váchartyán, Váckisújfalu, Vácrátót, Vácszentlászló, Valkó, Vámosmikola, Vasad, Vecsés, Veresegyház, Verőce, Verseg, Visegrád, Zebegény, Zsámbék, Zsámbok, Ócsa
T

gyártók