Sajnos a különböző háztartási balesetek, kellemetlen helyzetek nem minden esetben előzhetőek meg maradéktalanul.
Persze van olyan, amire fel lehet készülni, illetve odafigyeléssel el lehet kerülni, ám az olyanok, mint például a dugulás, sokszor mindezek ellenére is megtörténnek.
Elsőre nem is biztos, hogy komolynak tűnik a dolog, legfeljebb nehezebben folyik le a mosogatóból, kádból a víz, azonban ha például olyan helyyen keletkezik, mint a WC vagy a háztartás szennyvízelvezető csöve, az lényegesen ijesztőbb lehet.
Mindettől függetlenül semmilyen dugulást, elzáródást nem szabad félvállról venni, hiszen akár komoly anyagi károkat is képesek okozni, a sok bosszúságról nem is beszélve.
De mi okozhatja ezeket a dugulásokat és mi a teendő, ha jeleit észleljük?
Hol fordulhat elő leggyakrabban elvezető csőelzáródás, azaz dugulás?
Ott, ahol a használt vizet a csatornakifolyóba szeretnénk vezetni, vagyis
Ezek mindegyike olyan eleme a háztartásnak, amiket napi rendszerességgel akár többször is használunk, így komolyabb terhelésnek vannak kitéve.
Sőt, ha nem rendeltetésszerűen használjuk őket, akkor a folyamat csak gyorsulhat, aminek a kialakult dugulás az eredménye.
Említettük a nem rendeltetésszerű használatot, ám lehetséges, hogy ez esetleg nem teljesen egyértelmű.
Hiszen ezek a lefolyók arra valók, hogy a szennyvizet, egyéb dolgokat elvezessék, nem?
Nos, valóban, ám nagyon nem mindegy, hogy mivel terheljük őket, hiszen itt viszonylag kis átmérőjű, olykor kanyargós csövekről van szó, amikben ez-az fennakadhat.
Konyhai lefolyónál az ételmaradékok, szilárd darabok tapadhatnak meg, illetve akadhatnak fenn, míg a mosdókagylónál, kádnál és zuhanyzónál legtöbbször a hajszálak és egyéb emberi származékok okozhatnak dugulást.
WC-k esetén a higiéniai eszközök (fültisztító, vattakorong, tampon, betét, pelenka, stb.), illetve kisebb tárgyak bejutása jelenti a fő kockázatot, de még a túlzott papírhasználat is képes elzáródást képezni.
Ami a legfontosabb: ne ess pánikba és ne kezdj el kapkodni!
Annál rosszabbat nemigen tehetsz, minthogy elkezdesz literszám vegyszereket önteni a lefolyóban, mivel
Az se feltétlenül nyerő ötlet, hogy a duguláselhárító spirállal (csőgörény) ess neki, hiszen ha nem kellő körültekintéssel jársz el, akkor az acélkábel akár bele is szorulhat a csőbe és utána már csak kivágni lehet onnan.
Pumpálni esetleg megpróbálhatod, hátha egy lazább dugulásról van szó, ami így megmozdítható, ám ha nem, akkor jobb szakember segítségét hívni.
Nem mindegy kihez fordulsz, ha dugulás keletkezik, ugyanis sokan semmivel sem értenek hozzá jobban, mint akár Te, csupán a könnyű kereset reményében hirdetik magukról, hogy duguláselhárító szakemberek.
Az ilyesmihez nagy gyakorlatra és vízszerelő végzettségre van szükség, és a mi szakembereink egyikből sem szenvednek hiányt!
Akár Budapestről, akár annak vonzáskörzetéből, például Vecsésről és egész Pest megyéből hívhatóak vagyunk, házhoz megyünk.