Bármennyire igyekszünk is, akármilyen elővigyázatosak vagyunk, sajnos néha-néha előfordulhat, hogy a WC-ben dugulás keletkezik.
Nem feltétlenül kell ezért különösebb erőfeszítéseket tenni, bőven elég, ha tévedésből belekerül valami, netán valamilyen oknál fogva túl nagy mennyiségű papír dobunk bele, és kész is a baj.
Mindenki lidérces álma a kép, ahogy lehúzást követően emelkedni kezd a vízszint, és végül elönti a helyiség padlóját.
Ennek a nemkívánatos jelenségnek egyetlen kiváltó oka van: elzáródás keletkezett a csőben, és útját állja a távozó szennyvíznek.
Az ilyen dugulás kialakulása könnyebb, mint gondolnád, bőven elegendő, ha egy kicsit nem figyelsz oda, kapkodsz, a következő öblítéskor pedig jön a kellemetlen meglepetés.
Önmagában az még talán nem tragédia, hogy ilyen indoor-cunami alakult ki egyszer, hiszen fel lehet takarítani, viszont amit jelez, az sokkal aggasztóbb.
Ha ilyen történik, az azt jelenti, hogy legközelebb is ez várható, márpedig a végtelenségig nem tarthatod vissza a szükségleteidet.
Mi hát a teendő ilyenkor, és mi az, amitől jobb tartózkodni?
Annak érdekében, hogy a csatornaszag ne találja meg az útját visszafelé, a modern WC-k kivezető csöve egy vertikális S-kanyart ír le, hogy a víz megálljon, és ezzel lezárja a z esetlegesen visszakerülő bűzt.
Ez egy nagyszerű találmány, csakhogy pont ez a kanyargósság az egyik Achilles-sarka, hiszen minél tekervényesebb és minél kisebb átmérőjű egy cső, annál valószínűbb, hogy valami megakad benne.
Összehasonlítva például a fűtéscsövekkel, a WC-ben található járat nagyobb átmérőjű, azonban ez nem jelenti azt, hogy bármit elbír.
Néha rendeltetésszerű használattól is képes eldugulni, ekkor azonban viszonylag könnyű a dolgunk, itt még a pumpa is segíthet.
Normális esetben semmi olyasmi nem kerül a WC-be, ami vízzel keveredve ne válna leöblíthetővé, a papírt is ezért készítik ilyen laza szerkezetűre.
De vannak dolgok, amik fokozott kockázatot jelentenek, mint például:
Azt követően, hogy elmúlt az első riadalom, mindenek előtt jó, ha tisztában vagy vele, mi is okozhatta az elzáródást.
Amennyiben rendeltetésszerű használattól, akkor esetleg megpróbálhatsz háztartási WC pumpával lazítani rajta, hátha megmozdul és lemegy, azonban azt tudnod kell, hogy ha ilyesmi történik, az intő jel.
Lefolyótisztító vegyszerrel nemigen érdemes próbálkozni, mivel hideg vízben nem fejtik ki a hatásukat, mindemellett akár meg is köthetik a dugulást úgy, hogy azt bontás nélkül nem lehet eltávolítani.
A legjobb, amit tehetsz, hogy szakembert hívsz, aki a megfelelő eszközök és tapasztalat birtokában sokkal gyorsabban megoldja a gondot.
Semmiképp se állj neki lefolyótisztító spirállal, azaz csőgörénnyel kísérletezni, mert ha beleszorul a lefolyócsőbe, nincs kizárva, hogy az egész WC-t cserélni kell!
Azzal tudsz a legtöbbet segíteni magadnak, ha megelőzöd az ilyesmi kialakulását, vagyis nem juttatsz a WC-be olyan tárgyakat, amik nem oda valók, nem kaparod bele az ételmaradékot, nem fölötte fésülködsz, és így tovább.
Rengeteg bosszúságtól és plusz kiadástól kímélheted így meg magad.
Makacs dugulás alakult ki a WC-dben, ami csak nem múlik, akárhogy pumpálod?
Kiöntött a csésze, mikor megpróbáltad lehúzni?
Még lemegy a víz, de már nagyon lassan, nehézkesen?
Ilyen esetekben se ess pánikba, inkább fordulj hozzánk, és mi megoldjuk a kialakult helyzetet!
Több évtizedes tapasztalattal rendelkezünk vízzel, vízszereléssel, szaniterekkel kapcsolatban, és a duguláselhárítás is az egyik legfőbb tevékenységünk!
Speciális eszközeinkkel kiderítjük, hogy mi okozta az elzáródást, és tudásunk legjavát bevetve igyekszünk olyan hamar megszűntetni, amennyire csak lehet!
Keress meg minket telefonon, ha ilyesmi történt, képzett szakembereink pedig akár pár órán belül kiérkeznek, ha vészhelyzet van.
Hívj minket WC dugulás elhárításához most, és megtaláljuk a leghamarabbi időpontot, amikor a segítségedre tudunk sietni!