A bojlerrel való vízmelegítés nem véletlenül az egyik legnépszerűbb módszer, hiszen
Nagyon nagy választékban találhatóak meg a különböző gyártók modelljei a piacon, márki megtalálhatja a méretben és fogyasztásban neki megfelelőt.
Emellett a bojlerek nagy előnye, hogy tárolják is a megmelegített vizet, így ha be is állna egy áramszünet, a „készlet erejéig” még tudunk belőle mosogatni, mosakodni.
Ám ez egyben a hátrányát is jelenti az átfolyós vízmelegítőkkel szemben, ugyanis korlátozott a rendelkezésre álló vízmennyiség, és amíg újra fel nem melegíti a készülék a tartálya tartalmát, addig be kell érnünk a legnagyobb jóindulattal is csak langyos vízzel.
És akárcsak a többi készülék, a bojler is meghibásodhat, cserére szorulhat.
Mik hát ezek a jellemző meghibásodások, és miben tudunk mi ennek kapcsán segítséget nyújtani?
Mindenek előtt fontos tudni, hogy milyen üzemű bojlerünk van, ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy milyen képesítéssel rendelkező szerelőhöz fordulunk.
A vízmelegítéshez használt energia szempontjából megkülönböztethetünk ugyanis
Amíg a gázbojler vezetékes gáz elégetésével végzi a vízmelegítést, addig az elektromos (vagy villanybojler) ugyanezt fűtőszál segítségével teszi.
Ebből következik, hogy a gázbojlerhez gázkészülék szerelőt, addig az elektromos bojlerhez olyan szakembert célszerű hívni, aki az elektronikától sem idegenkedik.
Ezzel megspórolhatsz magadnak egy nem olcsó plusz kört, ha esetleg rossz embert hívnál ki.
Mi több: ha minket hívsz 0-24-ben elérhető telefonszámunkon, akkor Budapesten és egész Pest megyében bárhová házhoz megyünk, és bármilyen típusú bojleredet megszereljük!
Bojlerek esetén a legtöbb fejfájást jellemzően a vízkő okozza.
Magyarországon általánosan igen kemény a víz, azaz magas az ásványianyag-tartalma, emiatt ezek az oldott ásványok az idő előrehaladtával megtelepszenek a csövekben, illetve a fűtőszálon.
Ha azt tapasztalod, hogy a bojlered közel sem melegít úgy, ahogy kellene, furcsa hangokat hallat működés közben, illetve lecsökkent a víznyomás, akkor joggal feltételezhető, hogy a vízkő a ludas.
Ezen felül elektromos bojlerek esetén előfordulhat még elektronikai hiba, például a hőfokszabályozóban, gázbojlereknél pedig elromolhat a szikráztató, elkormolódhatnak a fúvókák.
Szerencsére a bojlerek nem kifejezetten bonyolult eszközök, így jó eséllyel javíthatóak is, nem feltétlenül kell azonnal cserétől félni.
Problémák adódtak a bojlereddel?
Bármelyik felsorolt tünetet tapasztalod a felsoroltak közül?
Akkor ne várd meg, míg végleg tönkremegy, hanem keress fel minket, és mi helyrehozzuk!
Új bojlert szeretnél szakszerűen beszereltetni, netán a régit kicseréltetni?
Természetesen ezekben is maximálisan számíthatsz ránk!
Budapesten és egész Pest megyében folyamatosan állunk rendelkezésedre, sőt, vészhelyzet esetén akár 1 órán belül is kimehetünk!