+36 20 350 1350 +(36) 1-343-9991
Több mint 30 év szakmai tapasztalat – 0-24 órás ügyeleti szolgálat – akár 1 órán belüli kiszállás

Gázkonvektor javítás, csere, karbantartás, több mint 30 év tapasztalatával

Gázkonvektor javítás, csere, karbantartás 

Bár még ma is sok ezer gázkonvektor üzemel az országban, az egykor nagyon is népszerű készülékeket egyre több háztartásban cserélik le az eggyel modernebb megoldást képviselő központi fűtésre.

Nagyon sok helyen találkozhatunk még azonban konvektorokkal is, amelyeknek a kora gyakran akár a 30-40 évet is elérheti!

Egy ilyen régóta szolgálatban lévő készüléknél különösen gyakran fordulhatnak elő meghibásodások, nagyobb figyelmet kell szentelni a karbantartásának, és arra is fel kell készülni, hogy eljöhet a nap, amikor is le kell cserélni.

De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen ha szakszerű javítással is megoldható a probléma, nem kell még eldobni az öreg gázkonvektort sem.

A gázkonvektor működése és típusai

Bizonyos szempontból a gázkonvektor kifejezetten gazdaságos megoldást jelent a kisebb lakások, helyiségek felfűtésére (mivel a működéséhez csak gázra van szükség, vízre nincs), azonban a biztonságosságuk – főleg, ha a készülék már amúgy is elöregedett – sokszor megkérdőjelezhető.

Nagy előnye a konvektornak, hogy viszonylag gyorsan, magas hatásfokkal képes felmelegíteni a szobát, így nem kell órákon át üzemelnie.

Mivel minden konvektornak külön termosztátja van, egyszerűen beállítható a hőfok.

Típusait tekintve létezik parapetes, valamint kéményes gázkonvektor.

Ezeknek megegyezik a működési elve, a kettő között a különbség csupán az, hogy míg a parapetes konvektor az épületen kívülről nyeri az égéshez szükséges oxigént, addig a kéményes a szoba belső légteréből, a megfelelő szellőzés tehát létfontosságú.

A parapetes megoldásnál az ablak alatt kap helyet a készülék, és az égéstermék kifelé vezetődik el, így a szén-dioxid nem tud felhalmozódni a szoba légterében.

A kéményre csatlakoztatott konvektoroknál viszont az égéstermék értelemszerűen a kéményen keresztül távozik.

A leggyakrabban előforduló hibák

Megeshet, különösen egy régebbi típusú konvektor esetében, hogy az égő nem gyullad be.

Ezt okozhatja a szikráztató vagy az őrláng hibája, de a fúvókák koszosodása is.

Az is előfordulhat, hogy a készülék hőfoka nem állítható be, vagy nem fűt rendesen, ami a termosztát hibájára is visszavezethető.

A legveszélyesebb azonban a csövek eltörése, mivel ilyenkor a gáz, vagy az égés közben keletkezett szén-monoxid visszaszivároghat a belső térbe.

Nagy valószínűséggel nem kell külön megmagyaráznunk, hogy ez miért lehet életveszélyes.

Ha gáz szagot érzékelsz a lakásban, vagy pedig beriaszt a szén-monoxid érzékelő készülék, azonnal keress fel szakembert!

Az ilyen jellegű sürgős helyzetekben mi akár már 1 órán belül is ki tudunk szállni a helyszínre!

Bízd ránk gázkonvektorod karbantartását!

Bízd ránk gázkonvektorod karbantartását!

Sajnos gyakori jellemzője a gázkonvektoroknak, hogy pont akkor romlanak el, amikor a legnagyobb teljesítményt kellene nyújtaniuk – azaz télen.

Az éves ellenőrzéssel és rendszeres tisztítással az ilyen télvíz idején történő kellemetlenségek elkerülhetőek.

Akár karbantartani, javíttatni szeretnéd gázkonvektorodat, akár egy gazdaságosabb konvektorra szeretnél váltani, vagy netán teljesen le szeretnéd cserélni a rendszert, nyugodtan keress fel minket.

Kérj tőlünk visszahívást az alábbi űrlap kitöltésével, vagy tárcsázd telefonos ügyeletünket a +36 20 350 1350-es telefonszámon!

SOS segítségre van szükséged?

Hívj minket azonnal, mi pedig akár 1 órán belül kiérkezünk hozzád!

Kérj itt visszahívást!





Szakembereink Budapest és Pest megyében vállalják bárminemű víz-, gáz- és fűtésszerelési munka elvégzését ügyfeleinknek.

Hívjon minket az alábbi településekről bizalommal:

Abony, Acsa, Albertirsa, Alsónémedi, Apaj, Áporka, Aszód, Bag, Bénye, Bernecebaráti, Biatorbágy, Budajenő, Budakalász, Budakeszi, Budaörs, Budapest, Bugyi, Cegléd, Ceglédbercel, Csemő, Csévharaszt, Csobánka, Csomád, Csömör, Csörög, Csővár, Dabas, Dánszentmiklós, Dány, Délegyháza, Diósd, Domony, Dömsöd, Dunabogdány, Dunaharaszti, Dunakeszi, Dunavarsány, Ecser, Érd, Erdőkertes, Farmos, Felsőpakony, Fót, Galgagyörk, Galgahéviz, Galgamácsa, Göd, Gödöllő, Gomba, Gyál, Gyömrő, Halásztelek, Herceghalom, Hernád, Hévizgyörk, Iklad, Inárcs, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Isaszeg, Jászkarajenő, Kakucs, Kartal, Káva, Kemence, Kerepes, Kiskunlacháza, Kismaros, Kisnémedi, Kisoroszi, Kistarcsa, Kocsér, Kőröstetétlen, Kosd, Kóka, Kóspallag, Leányfalu, Letkés, Lórév, Maglód, Majosháza, Makád, Márianosztra, Mende, Mikebuda, Mogyoród, Monor, Nagybörzsöny, Nagykáta, Nagykőrös, Nagykovácsi, Nagymaros, Nagytarcsa, Nyáregyháza, Nyársapát, Őrbottyán, Örkény, Pánd, Páty, Pécel, Penc, Perbál, Perőcsény, Péteri, Pilis, Pilisborosjenő, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pilisvörösvár, Pomáz, Püspökhatvan, Püspökszilágy, Pusztavacs, Pusztazámor, Pócsmegyer, Ráckeve, Rád, Remeteszőlős, Solymár, Sülysáp, Szada, Százhalombatta, Szentendre, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigethalom, Szigetmonostor, Szigetszentmárton, Szigetszentmiklós, Szigetújfalu, Szob, Sződ, Sződliget, Szokolya, Sóskút, Táborfalva, Tahitótfalu, Taksony, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tárnok, Tatárszentgyörgy, Telki, Tésa, Tinnye, Tök, Tököl, Törökbálint, Törtel, Tura, Tóalmás, Újhartyán, Újlengyel, Újszilvás, Üllő, Úri, Üröm, Vác, Vácduka, Vácegres, Váchartyán, Váckisújfalu, Vácrátót, Vácszentlászló, Valkó, Vámosmikola, Vasad, Vecsés, Veresegyház, Verőce, Verseg, Visegrád, Zebegény, Zsámbék, Zsámbok, Ócsa
T

gyártók